Brak czasu

Szatan zwołał ogólnoświatowy zjazd demonów. W swoim słowie wstępnym powiedział: “My nie możemy zabronić chrześcijanom chodzenia do kościoła. My nie możemy zabronić im czytania Biblii. Nie możemy też zabronić im mieć społeczność z Bogiem poprzez modlitwę. Jak tylko oni nawiązują łączność z Chrystusem, to my od razu tracimy władzę nad nimi. To niech oni chodzą do tych swoich kościołów, ale my ukradniemy ich czas, tak że będąc ciągle zajętymi nie będą się modlić, nawracać ze swoich grzechów i rozwijać społeczności z Chrystusem”.

“Oto co powinniście zrobić, – powiedział diabeł – Powinniście przeszkadzać im nawiązać kontakt z Bogiem i podtrzymywać go w ciągu dnia”. “Ale jak to zrobić?” – zapytały demony.

Zajmijcie ich nieważnymi sprawami i wymyślcie dużo sposobów, aby ich umysły były zajęte marnościami. A najważniejsze – sprawcie, aby dążyli do dóbr materialnych i bogactwa, do mamony. Niech będą przepełnieni pragnieniem zarabiać jak najwięcej i kupować sobie samochody, mieszkania, domy. Niech zarabiają jak można więcej pieniędzy, aby chodzili do restauracji i kawiarni, kupowali drogą i modną odzież, wykonywali drogie remonty w swoich domach i wyposażali je w drogie meble. Zachęcajcie ich wydawać, wydawać i brać, brać pożyczki, brać kredyty na wiele lat i stawać się niewolnikami banków.

A jak już oni zapalą się pragnieniem osobistego bogactwa, pogonią za pieniędzmi – to już im Chrystus nie będzie potrzebny.

Przekonajcie ich, aby żony dłużej zostawały w pracy, a mężowie pracowali po 6-7 dni w tygodniu, 10-12 godzin dziennie, aby nie mieli czasu zająć się swoimi rodzinami i wychowaniem swoich dzieci. Nie dawajcie im czasu spędzać z dziećmi, niech one od rana do nocy spędzają czas na ulicy, nawiązują przyjaźnie w złych towarzystwach. Wtedy przestaną się uczyć i z nich już nic dobrego nie będzie. Wtedy ich rodziny się rozpadną, ani zostaną samotni, a wtedy my pomożemy im się upijać.

Pobudzajcie ich umysły tak, aby telewizory i komputery w ich domach pracowały nieprzerwanie, a oni jak tylko można najwięcej czasu spędzali przed telewizorem i komputerem, to nie będą mieli czasu na modlitwę. Pilnujcie, aby w każdej restauracji i każdym sklepie brzmiała niechrześcijańska muzyka. To zablokuje ich rozum i zniszczy ich jedność z Chrystusem.

Wszędzie na widoku porozkładajcie mnóstwo gazet i czasopism. Bombardujcie ich rozum nowościami i reklamami 24 godziny na dobę. Po drodze niech im cały czas rzuca się w oczy mnóstwo reklam. Ich skrzynki pocztowe wypełnijcie reklamami, katalogami sprzedaży wysyłkowej, biuletynami reklamowymi i propozycjami bezpłatnych towarów, usług i fałszywych nadziei.

Pokazujcie w czasopismach i telewizji tylko szczupłe modelki, aby mężowie uwierzyli, że najważniejsze to zewnętrzne piękno i byli niezadowoleni ze swoich żon.

Zróbcie tak, aby ich żony były zbyt zmęczone, aby okazywać miłość swoim mężom. Jeśli mężowie w domu nie otrzymają tej miłości, której potrzebują, to znajdą ją w innym miejscu. A to szybko zniszczy ich rodziny!

Podczas Bożego Narodzenia i Wielkanocy zajmijcie ich świątecznymi zakupami, koncertami w telewizji, biesiadami i pijaństwem, aby nie mówili swoim dzieciom o prawdziwym znaczeniu tych świąt.

Niech nawet z urlopu wracają zmęczeni. Zróbcie tak, aby nie mieli czasu pojechać na łono przyrody i podziwiać tego, co Bóg stworzył. Zamiast tego skierujcie ich do parków rozrywki, na imprezy sportowe, gry, koncerty i do kina.

I niech wszyscy chrześcijanie zawsze będą zajęci, zajęci, zajęci!

Napełniajcie ich życie taką ilością pożytecznej pracy, aby nie mieli czasu szukania sił u Jezusa.

I szybko zaczną oni żyć i pracować polegając tylko na sobie, poświęcając swoje zdrowie i rodziny dla swojej pracy i swoich pieniędzy.

To się uda! To jest wspaniały plan!”

Demony z radością pobiegły wykonywać zadanie, sprawiając, aby chrześcijanie byli ciągle zajęci, ciągle się spieszyli tam i z powrotem, coraz mniej czasu poświęcając Bogu, modlitwie i swoim rodzinom. Pytanie tylko, czy powiódł się diabłu ten plan?

Oceń sam.

Podziel się tą informacją z innymi, czy jednak jesteś zbyt zajęty, aby to zrobić?

Za http://www.gizycko.baptysci.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Artykuły, Czytelnia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.