spotkania z Helen Berhane

 

Serdecznie zapraszamy na spotkania z Helen Berhane– piosenkarką chrześcijańską z Erytrei, która z powodu wiary w Jezusa spędziła 2,5 roku w więzieniu, gdzie była bita i torturowana.Spotkania, podczas których Helen zaśpiewa i opowie o swoich przeżyciach,  odbędą się w następujących miastach:

CIESZYN 28 kwietnia godz. 16.00 

Kościół Zielonoświątkowy, Zbór “Elim” ul. Bożnicza 5

SKOCZÓW 29 kwietnia godz. 10.00

Wspólnota Ewangelii, ul. Stalmacha 24G

GLIWICE 29 kwietnia godz. 17.00

Centrum Edukacyjne im. Bł. Jana Pawła II 5a

POLKOWICE 1 maja godz. 16.00

Chrześcijańska Wspólnota Zielonoświątkowa, ul. B. Kominka 18

KRAKÓWNowa Huta 2 maja godz. 18.30

Kościół Zielonoświątkowy, os. Willowe 29

RADOM 3 maja godz. 16.00

Budynek NOT, ul. prof. W. Krukowskiego 1, (dawna Struga 7A)

Po spotkaniach Helen Berhane będzie podpisywać swoją autobiograficzną książkę “Pieśń Słowika.”

Helen Berhane ur. w 1974 r. w Erytrei chrześcijańska piosenkarka i ewangelistka. W maju 2004 r., po tym, jak ukazała się jej płyta, została uwięziona za głoszenie ewangelii i odmowę wyrzeczenia się wiary. Była przetrzymywana w nieludzkich warunkach (przez większość czasu w metalowych kontenerach towarowych), pozbawiona opieki medycznej i kontaktu z bliskimi. W październiku 2006 r. została zwolniona ze względu na bardzo zły stan zdrowia. Następnie wraz z córką przedostała się do Sudanu, a stamtąd do Danii, gdzie mieszka do dzisiaj. Z powodu obrażeń, jakie odniosła w wyniku tortur, musiała przechodzić długotrwałą rekonwalescencję.

W swojej książce „Pieśń słowika” tak opisała swoje przeżycia:

Czasem nie mogę uwierzyć, że moje życie to te cztery stalowe ściany, my wszystkie niczym bydło stłoczone w zagrodzie, ból, głód i strach. Wszystko z powodu mojej wiary w Boga, który powstał z martwych i zobowiązał mnie do dzielenia się wiarą z tymi, którzy Go jeszcze nie poznali – Boga, którego zabroniono mi czcić. Wracam myślami do pytania, które wiele razy zadawano mi podczas miesięcy spędzonych w więzieniu:

Czy twoja wiara jest tego warta, Helen?

Biorąc głęboki haust skwaśniałego powietrza, kiedy skóra na mojej głowie goreje, obłąkana kobieta zawodzi na zewnątrz, a strażnicy kontynuują obchód, szepczę odpowiedź:

Tak

Głos Prześladowanych Chrześcijan

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.