Twierdzenia na Temat Ewangelizacji

Autorzy: Doug Murren, Doug Roe i Steve Sjogren

“Od Konspiracji do Uprzejmości” autor: Steve Sjogren

1. W głębi duszy niewierzący naprawdę chcą znać Boga i być mu posłuszni.

2 Niewierzący zwykle mają pięć lub więcej znaczących spotkań z Ewangelią zanim wejdą w relację z Jezusem.

3. Niewierzący zwykle nie przyjdą do nas aby znaleźć Boga. My musimy pójść do nich.

4. Ewangelizacja jest najłatwiejszą i najbardziej naturalną ze wszystkich służb w kościele.

5. Efektywna ewangelizacja wymaga minimalnego ćwiczenia/instrukcji.

6. Przyjacielscy ludzie o otwartym sercu są najlepszymi ewangelistami.

7. Życie kościelne, spędzane w obecności tylko chrześcijan, produkuje świętych którzy ani nie są przyjacielscy ani nie mają otwartego serca dla innych.

8. Królestwo Boże jest główną misją i sprawą naszego wspólnego życia jako Chrześcijanie, nie samo-przetrwanie albo zagwarantowanie kontynuacji trwania kościoła.

9. Głównym fundamentem wszelkiej naszej ewangelizacji jest miłość.

10. Nakładanie oczekiwań na kogoś kogo ewangelizujemy jest zawsze raniące i działa przeciw przyjściu tej osoby do Pana.

11. My stajemy się święci i sprawiedliwi przez utożsamianie się z Jezusem i poddanie Jego woli dla nas zamiast próbowania być posłusznym prawu.

12. Każda osoba w relacji z Jezusem jest sama zasadniczo odpowiedzialna za swoje naśladownictwo i potrzebę do społeczności.

13. Duch Święty jest jedynym prawdziwym ewangelistą jaki kiedykolwiek istniał, jak zarówno tym który czyni uczniów.

14. To jest naturalne dla każdej osoby która kocha Jezusa mieć serce dla biednych, chorych, zgubionych, owdowiałych, bezdomnych.

15. My jesteśmy oddani/powierzeni modlitwie jako zasadniczemu elementowi jakimkolwiek udanym planom ewangelizacyjnym. Ponieważ wysoko cenimy czynne posłuszeństwo woli Bożej, idealnym czasem do modlitwy jest czas przed tym jak idziemy dzielić się miłością Bożą z innymi.

16. Niewierzący mogą nie zapamiętać co im powiedziano o miłości Bożej, ale zawsze pamiętają czego doświadczyli od miłości Bożej.

17. Nikt z nas nie jest w stanie wyprodukować autentycznego działania Ducha Świętego.

18. Duch Święty jest zdolny, pragnie, i wolny aby się przedostać i wykonać Swoją pracę w niespektakularny, niemanipulacyjny i zaskakujący sposób.

19. Atmosfera namaszczenia, świeżości i witalności przychodzi na wierzących kiedy oni spędzają czas z niewierzącymi.

20. Z powodu nieracjonalnych obaw dzisiaj przeciętny Chrześcijanin ewangeliczny [na nowo narodzony] nie ma planów aktywnego brania udziału w ewangelizacji.

21. Większość Chrześcijan są tak bardzo oddaleni od rzeczywistości otaczającego ich świata, że mało wiedzą o jego lękach, problemach, obawach czy sprawach.

22. Ponieważ Bóg jest bardzo oddany sprawie zgubionych, prawie każde podejście ewangelizacyjne będzie skuteczne jeśli da mu się wystarczającą ilość czasu i oddania do dzielenia się Dobrą Nowiną.

23. Bóg ma serce pełne współczucia dla zgubionych. Czy my wybierzemy aby zanieść Chrystusa do niewierzących czy nie, Bóg jest bardzo twórczy i zawsze będzie szukał dróg aby ich pozyskać.

24. Jest to przywilejem aby być zaangażowanym w procesie dzielenia się Bożą miłością z tymi których On zaprasza do Bożej rodziny.

25. Efektywna ewangelizacja jest bardziej stanem umysłu i sposobami myślenia [paradygmatem] niż programem.

26. Nasza ewangelizacja jest naprawdę tylko przelewaniem się naszej relacji z Bogiem i naszymi relacjami z ludźmi.

27. Aby efektywnie z ewangelizować nasze miasta będziemy musieli dokonać znacznych zobowiązań czasowych do dzielenia się naszym życiem ze zgubionymi. De fakto Bóg może nas poprosić abyśmy poświęcili resztę naszego życia dla celu zdobycia naszych miast dla Ewangelii.

28. Wartość ewangelizacji regularnie będzie w konflikcie z codziennymi programami kościoła.

29. Ponieważ ewangelizacja jest rzeczą zasadniczą dla misji kościoła lokalnego, finansowanie ewangelizacji i służby dla ubogich musi być dostrzegana jako część regularnego budżetu kościoła a nie jako dziedzina która jest finansowana przez osobne ofiary.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zdrowa nauka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.